| Názov školy | Základná škola s materskou školou, Prakovce 307 |
| Adresa školy | č. 307, 055 62 Prakovce |
| Telefón | 053/ 4874295 |
| zsprakovce@gmail.com | |
| WWW stránka | zsprakovce.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Prakovce |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Štefan Kačír | 0534874295 | 0911919435 | zsprakovce@gmail.com |
| Zástupca riaditeľa | Mgr. Lenka Andrašková | 0534874295 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Bc. Katarína Boháčová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Juraj Kotrady | |
| nepedagogický zamestnanec | Anita Sillová | |
| zástupcovia rodičov | Eva Vespremiová | |
| Mgr. Helena Kačmarová | ||
| Jana Gotschová | ||
| Stanislava Opremčáková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Jozef Kašický | |
| iní | Ing. Radovan Blaškovan | |
| Bc. Soňa Kakalejová | ||
| Monika Pregunová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ pre 1. - 4. ročník, ŠT a ŠKD | PaedDr. Lenka Vilčková | všetky predmety pre 1. - 4. ročník | |
| PK matematiky a prírodnovedných predmetov | PaedDr. Bibiana Blaškovanová | MAT, FYZ, INF, CHEM, BIO, GEG | |
| PK spoločenskovedných predmetov | Mgr. Paulína Jánošíková | SJL, DEJ, OBV | |
| PK výchovných predmetov | Mgr. Iveta Furimská | HUV, VYV, ETV, TSV, NBI, NBG | |
| PK cudzích jazykov | PaedDr. Jana Daňková | AJ, NJ, RJ |
Počet žiakov školy: 289
Počet tried: 15
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 15 |
| počet žiakov | 34 | 26 | 38 | 38 | 24 | 42 | 14 | 21 | 29 | 281 |
| z toho ŠVVP a SZP | 1 | 6 | 2 | 6 | 8 | 3 | 4 | 7 | 37 | |
| z toho v ŠKD | 17 | 9 | 19 | 7 | 3 | 55 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2018: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2018: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2019
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 23 | 4 | 1 | 1 | 2 | 32 | 63 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 4 | 8 | 14 | 2 | 6 | 34 | ||
| prijatí | 4 | 8 | 14 | 2 | 6 | 34 | ||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | AJ | Bio | DEJ | EV | F | GEG | HUV | HPV | CHE | IFV | INF | M | NV | NJ | OBN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,63 | 1,61 | 2,83 | 1 | |||||||||||
| I.B | 1,86 | 1,25 | 2,25 | 1 | |||||||||||
| I.ŠT | 1 | 1 | 2,43 | 1 | |||||||||||
| II.ŠT | 1,4 | 1,2 | 1 | 1,2 | 1,2 | 1 | 1 | 1 | 1,13 | 1 | 1,2 | ||||
| II.A | 1 | 1 | 1,74 | 1,05 | |||||||||||
| III.A | 1,47 | 1 | 1 | 1,24 | 1,76 | 1 | |||||||||
| III.B | 1,5 | 1,29 | 1 | 1,33 | 2,11 | 1 | |||||||||
| IV.A | 2,06 | 1 | 1 | 1,5 | 2,38 | 1 | |||||||||
| IV.B | 1,88 | 1 | 1 | 1,38 | 2,38 | 1 | |||||||||
| V.A | 2,11 | 2,06 | 2,17 | 1 | 1,94 | 1 | 1,06 | 2,22 | 1 | ||||||
| VI.A | 1,94 | 2,29 | 2,06 | 1 | 2,12 | 2,29 | 1 | 1,29 | 3 | 1 | 1,35 | ||||
| VI.B | 2,61 | 2,5 | 2,44 | 1 | 2,67 | 2,22 | 1 | 1,37 | 3,32 | 1 | 1,56 | ||||
| VII.A | 2,67 | 2,5 | 2,92 | 1 | 2,92 | 2,5 | 1 | 2,75 | 1,58 | 3,67 | 1 | 1,67 | |||
| VIII.A | 2,05 | 1,74 | 1,89 | 1 | 2,32 | 2,11 | 1 | 2,37 | 1,26 | 2,32 | 1 | 1,1 | 1,53 | ||
| IX.A | 1,8 | 1,68 | 1,64 | 1 | 1,52 | 1,12 | 1,72 | 1,04 | 2,08 | 1 | 1,55 | 1,4 |
| Trieda | OV | PrV | PVC | Pr | PDA | PVO | RDV | RGZ | RKS | RSF | RJ | R-P | SZP | SJ | SJL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,94 | 2,67 | 2,89 | ||||||||||||
| I.B | 1,5 | 2,13 | 2,25 | ||||||||||||
| I.ŠT | 1 | 2,14 | |||||||||||||
| II.ŠT | 1 | 1,63 | |||||||||||||
| II.A | 1,13 | 1,87 | 2 | ||||||||||||
| III.A | 1 | 1,65 | 1,71 | ||||||||||||
| III.B | 1 | 1,94 | 2,22 | ||||||||||||
| IV.A | 1,38 | 2,06 | 2,06 | ||||||||||||
| IV.B | 1 | 1,94 | 2,5 | ||||||||||||
| V.A | 2,33 | ||||||||||||||
| VI.A | 2,71 | ||||||||||||||
| VI.B | 2,26 | ||||||||||||||
| VII.A | 2,18 | 3,42 | |||||||||||||
| VIII.A | 2,78 | 2,42 | |||||||||||||
| IX.A | 1,77 | 1,72 |
| Trieda | Spr | SEE | TchV | THD | TEH/SVP | TSV | TEV | T-K | VUC | Vl | VUM | VYV | ZRT | Z | ZVaZMP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1,5 | 2 | ||||||||||||
| I.B | 1 | 1,31 | 1,44 | ||||||||||||
| I.ŠT | 1 | 1,14 | 2,5 | 1 | 1 | ||||||||||
| II.ŠT | 1 | 1 | 1,14 | 1,33 | 1 | ||||||||||
| II.A | 1,22 | 1,04 | 1,13 | ||||||||||||
| III.A | 1 | 1 | 1,53 | 1 | |||||||||||
| III.B | 1 | 1 | 1,89 | 1,06 | |||||||||||
| IV.A | 1 | 1 | 2,31 | 1,25 | |||||||||||
| IV.B | 1 | 1,06 | 2,13 | 1,5 | |||||||||||
| V.A | 1 | 1 | 1 | 1,12 | |||||||||||
| VI.A | 1 | 1 | 1,13 | 1,47 | |||||||||||
| VI.B | 1,11 | 1 | 1,11 | 1,21 | |||||||||||
| VII.A | 1,33 | 1 | 1 | 1,25 | |||||||||||
| VIII.A | 1,11 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| IX.A | 1 | 1 | 1,04 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 18 | 12 | 6 | 0 |
| I.B | 16 | 13 | 3 | 0 |
| I.ŠT | 7 | 7 | 0 | 0 |
| II.ŠT | 8 | 8 | 0 | 0 |
| II.A | 26 | 21 | 2 | 3 |
| III.A | 18 | 17 | 0 | 1 |
| III.B | 20 | 16 | 2 | 2 |
| IV.A | 19 | 16 | 0 | 3 |
| IV.B | 19 | 16 | 1 | 2 |
| V.A | 24 | 18 | 1 | 5 |
| VI.A | 20 | 17 | 0 | 3 |
| VI.B | 22 | 18 | 1 | 3 |
| VII.A | 14 | 11 | 1 | 2 |
| VIII.A | 21 | 18 | 1 | 2 |
| IX.A | 28 | 25 | 0 | 3 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 18 | 827 | 51,69 | 827 | 51,69 | 0 | 0,00 |
| I.B | 16 | 800 | 50,00 | 792 | 49,50 | 8 | 0,50 |
| I.ŠT | 7 | 479 | 68,43 | 479 | 68,43 | 0 | 0,00 |
| II.ŠT | 8 | 252 | 50,40 | 240 | 48,00 | 12 | 2,40 |
| II.A | 26 | 1043 | 45,35 | 999 | 43,43 | 44 | 1,91 |
| III.A | 18 | 629 | 37,00 | 629 | 37,00 | 0 | 0,00 |
| III.B | 20 | 864 | 50,82 | 859 | 50,53 | 5 | 0,29 |
| IV.A | 19 | 1024 | 64,00 | 1024 | 64,00 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 19 | 599 | 39,93 | 599 | 39,93 | 0 | 0,00 |
| V.A | 24 | 1125 | 62,50 | 1123 | 62,39 | 2 | 0,11 |
| VI.A | 20 | 1171 | 68,88 | 1160 | 68,24 | 11 | 0,65 |
| VI.B | 22 | 1358 | 71,47 | 1346 | 70,84 | 12 | 0,63 |
| VII.A | 14 | 845 | 70,42 | 843 | 70,25 | 2 | 0,17 |
| VIII.A | 21 | 1319 | 73,28 | 1319 | 73,28 | 0 | 0,00 |
| IX.A | 28 | 1678 | 64,54 | 1678 | 64,54 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Rozdiel priemernej úspešnosti oproti národnému priemeru |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 25 | 54,3 | - 8,0 |
| Monitor MAT | 24 | 49,9 | - 13,2 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 15 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | |
| Prvého ročníka | 2 | 34 | |
| Bežných tried | 11 | 232 | |
| Špeciálnych tried | 2 | 15 | |
| Pre nadaných | 0 | 0 | |
| Spolu | 15 | 281 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Spolu |
|---|---|---|---|
| TPP | 33 | 16 | 49 |
| Na dohodu | 1 | 1 | |
| Spolu: | 34 | 16 | 50 |
| počet | kvalifikovaných | nekvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 28 | 0 | 28 |
| vychovávateľov | 2 | 0 | 2 |
| asistentov učiteľa | 3 | 0 | 3 |
| učiteľ na dohodu | 1 | 0 | 1 |
| spolu | 34 | 0 | 34 |
V školskom roku 2018/2019 bolo kvalifikovane odučených 88,4% vyučovacích hodín.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.ŠT | Hudobná výchova | 1 |
| 2.ŠT | Hudobná výchova | 1 |
| 2.ŠT | Pracovné vyučovanie | 4 |
| 3.A | Anglický jazyk | 3+3 |
| 3.B | Anglický jazyk | 3+3 |
| 4.A | Pracovné vyučovanie | 1 |
| 4.A,4.B | Etická výchova | 1 |
| 5.A | Etická výchova | 1 |
| 5.A | Informatika | 1 |
| 5.A | Technika | 1 |
| 6.A | Fyzika | 2 |
| 6.B | Fyzika | 2 |
| 6.A | Technika | 1 |
| 7.A | Technika | 1 |
| 7.A | Chémia | 2 |
| 7.A | Etická výchova | 1 |
| 8.A | Technika | 1+1 |
| 8.A | Chémia | 2 |
| 9.A | Chémia | 2 |
| 9.A | Geografia | 1 |
| 9.A | Technika | 1+1 |
| 9.A | Etická výchova | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 1 | 2 |
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | 1 | 2 |
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| aktualizačné | 3 |
| Termín | Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo | školské |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.9.2018 | Cezpoľný beh | 5 | družstvo chlapcov - 9. miesto, družstvo dievčat - 3. miesto | ||||
| 18.10.2018 | Cyklistické preteky | 3 | Michal Uhrin - 3. miesto | ||||
| 23.10.2018 | Stolný tenis | 4 | Adam Paulík - 2. miesto | ||||
| 7.11.2018 | Minifutbal McDonald´s Cup | 9 | účasť | ||||
| 9.11.2018 | JOJ Florbal cup | chlapci - 3. miesto, dievčatá - 2. miesto | |||||
| 14.11.2018 | Florbal žiačok | 7 | 4. miesto | ||||
| 12.11.- 16.11.2018 | iBOBOR | 3. - 9. ročník | |||||
| 22.11.2018 | Florbal žiakov | 9 | chlapci - 3. miesto, dievčatá - 2. miesto | ||||
| 28.11.2018 | Olympiáda zo slovenského jazyka | 1 | Lara Slovinská - 4. miesto | ||||
| 29.11.208 | Všetkovedko | 1.stupeň: Nella Výrosteková, Slavomír Kozák - úspešní riešitelia | |||||
| 29.11.2018 | Expertgeniality | 2. stupeň | |||||
| 4.12.2018 | Vybíjaná najmladšík žiakov | 2. miesto | |||||
| 12.12.2018 | Pytagoriáda | 19 | P3 -Dominika Papcunová - 1. miesto, Richard Regec - 2. miesto, Laura Bodnárová - 3. miesto | ||||
| 13.12.2018 | Pytagoriáda | 16 | Samuel Vilčko- 1. miesto P5, Alexandra Marčeková - 1. miesto P6, Debara Horváthová - 2. miesto P6 | ||||
| 16.1.2019 | Olympiáda anglického jazyka | 1 | účasť | ||||
| 28.1.2019 | Basketbal žiačok | 5 | Nelly Gajdicová - 3. miesto | ||||
| 26.1.2019 | Čitateľský oriešok | 30 | zaslanie prác | ||||
| 7.2.2019 | Geografická olympiáda | 3 | Samuel Vilčko - 3. miesto | ||||
| 13.3.2019 | Hviezdoslavov Kubín- školské | 20 | |||||
| 18.3.2019 | Biblická súťaž | 5 | účasť | ||||
| 20.3.2019 | Biblická olympiáda | 3 | účasť | ||||
| 21.3.2019 | KLOKAN | 52 | úspešní riešitelia - Filická, Stoklas, Huseniaca, Kuzmová, Schriffelová | ||||
| 26.3.2019 | Pytagoriáda P3 - P5 | 4 | R. Regec - úspešný riešiteľ - 5. miesto | ||||
| 27.3.2019 | Pytagoriáda P6 - P8 | 2 | účasť | ||||
| 2.4.2019 | Hviezdoslavov Kubín | 7 | účasť | ||||
| 9.4.2019 | Matematická olympiáda | 2 | účasť | ||||
| 9.4.2019 | Biblická súťaž | 5 | účasť | ||||
| 25.4.2019 | Slávik Slovenska | 1. kategória: Sofia Berešová, Jakub Diňa - 1. miesto, Michaela Filická - 2. miesto, Adriana Pisková - 3. miesto. 2. kategória: Richard Žiga - 1. miesto, Slavomír Kozák - 2. miesto | |||||
| 30.4.2019 | Vybíjaná diavčat | 3. miesto | |||||
| 3.5.2019 | Slávik Slovenska | 2 | účasť | ||||
| 7.5.2019 | Mladý záchranár civilnej ochrany | 8 | účasť | ||||
| 16.5.2019 | Malý futbal mladších žiakov | 9 | 4. miesto | ||||
| 22.5.2019 | BOTANIKIÁDA | 2 | účasť | ||||
| 4.6.2019 | Atletika | 7 | Laura Rumanská- 1. miesto - skok do diaľky, Laura Rumanská - 3. miesto - beh na 60 m, Andrej Janočo - 1. miesto - vrh guľou, Diana Kurucová - 1. miesto - beh na 800m, Filip Jakoubek - 3. miesto - skok do diaľky, Andrej Janočo - 3. miesto - beh na 60 m, štafeta 4X60 m - 3. miesto |
Škola aj v tomto roku vydávala v spolupráci so ZK IMA školský časopis Priatelia.
Aktivity a podujatia organizované v šk. roku 2018/2019:
| september |
| Európsky deň jazykov |
| Deň výskumníkov |
| október |
| Výchovný koncert + spustenie separovania odpadu na škole |
| Medzinárodný deň knižníc |
| Burza stredných škôl |
| november |
| Zbierka Hodina Deťom |
| Projekt Krokus |
| Projekt podpory zdravia a správneho vývoja detí na Slovensku - vybraní žiaci 1. - 3. ročníka - meranie telesnej hmotnosti a výšky, obvodu pása a bokov - potrebná pomoc pedagóga, prípadne asistentky učiteľa |
| Podujatie -Čistá Zem |
| Deň otvorených dverí - Futurum Gymnázium Košice |
| Nebuď otrok drog |
| Deň otvorených dverí - SOŠ Prakovce - žiaci 9. ročníka |
| december |
| Európsky deň rodičov |
| Slávnostné odhalenie patrónky školy(sovy) |
| Vezmi ruksak a ži zdravo - výchovno-relaxačný pobyt žiakov v Tatrách |
| Vystúpenie školy - Vianočné trhy obec |
| Týždeň protidrogových aktivít |
| Divadelné predstavenie - Košice (OZ) |
| Vianočné vystúpenie (škola - verejnosť - 16.00 hod) |
| Vianočná pošta - Pohdovo (2. a 6.A trieda) |
| január |
| Výstava k oslobodeniu obce (od 10.00 hod) |
| február |
| DOD Gymnázium Gelnica |
| DOD - OUi Prakovce |
| ŠŠI - prírodovedná gramotnosť deviatakov |
| KC Prakovce - Deň bezpečného internetu |
| Koncert Martina Krausa spojený s bublinovou šou |
| Plavecký výcvik - 3. a 6. ročník |
| Exkurzia chlapcov 9. ročníka - Výrobné podniky Prakovce |
| marec |
| Prakovský fašiang |
| Plavecký výcvik - 3. a 6. ročník |
| Korčuľovanie |
| Hodina anglickej rozprávky |
| Workschop Grafiti |
| Divadelný workschop |
| apríl |
| Zápis do 1. ročníka |
| Deň Zeme |
| Historia závodu - prezentácia SOČ M. Pavlíka |
| Veľkonočná výstava - tvorivé ženy |
| Metodický deň |
| máj |
| Volejbal s extraligistami VK KDS sport Košice |
| English Stars |
| jún |
| Škola v prírode |
| Otvorená hodina - stretnutie detí MŠ v 1. ročníku |
| Estráda deviatakov |
| Športový deň Nadácie SLSP |
| Slávnostné ukončenie školského roka |
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
Zlepšenie výsledkov a kompetencií žiakov na ZŠ s MŠ Prakovce
Separovaný zber na škole
Školské mlieko a školské ovocie
MILK- AGRO, spol.s r.o. - SABI - Racykluj a chráň
Projekt šafrán - krokus - holokaust
Aktivity : Biela pastelka, Deň narcisov, Hodina deťom - zbierky
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 7.2. 2019
Druh inšpekcie: Úroveň dosiahnutých kompetencií v oblasti prírodovednej gramotnosti - testovanie žiakov 9. ročníka základnej školy
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2018/2019, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
Dosiahnutá 43,87 % úspešnosť žiakov 9. ročníka kontrolovanej školy v teste bola nižšia ako dosiahnutý národný priemer za Slovenskú republiku (50,60 %) a dosiahnutý priemer žiakov v teste v testovaných školách v Košickom kraji (47,80%)
Odporúčania:
a) v spolupráci s metodickými orgánmi zabezpečiť zlepšenie úrovne prírodovedného vzdelávania žiakov
b) pravidelne sledovať a vyhodnocovať úroveň výchovno-vzdelávacích výsledkov v oblasti prírodovednej gramotnosti žiakov
Prijaté uznesenie na zasadnutí Pedagogickej rady dňa: 16.4. 2019
Uznesenie č. 8/2019:
Po prerokovaní na pedagogickej rade, riaditeľ školy ukladá predsedníčke PK prírodovedných predmetov zapracovať odporúčania školskej inšpekcie s cieľom zvýšenia úrovne kompetencií žiakov v oblasti prírodovednej gramotnosti do plánov a činnosti PK.
Škola má okrem 17 bežných tried odborné učebne:
fyziky- chémie, hudobnej výchovy, cudzích jazykov, 3 počítačové učebne, dielne, cvičnú kuchynku, dve triedy pre ŠKD, telocvičňu, školskú knižnicu a čitáreň. Pri škole sú tri ihriská (futbalové, volejbalové a atletické). Materiálno-technické a priestorové podmienky sú dostatočne vhodné na realizáciu výchovno-vyučovacieho procesu.
Škola má na I. stupni šesť kabinetov, na II. stupni devätnásť kabinetov, školskú knižnicu a sklad učebníc. Každoročne podľa finančných možností dopĺňame kabinety modernejšími, aktuálnejšími učebnými pomôckami. Je potrebné materiálne doplniť knižnicu a čitáreň.
V školskom roku 2018/2019 bola zrealizovaná kompletná rekonštrukcia vnútorných priestorov telocvične a príľahlých priestorov. V mesiacoch august a september sme realizovali vyregulovanie kúrenia priestorov školy, výmenu vykurovacích telies v kuchyni a jedálni a výmenu rozvodov teplej a studenej úžitkovej vody v priestoroch kuchyne.
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
Údaje o finančnom a hmotnom zabezpečení výchovno-vzdelávacej činnosti školy:
Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov - prenesené kompetencie - vo výške:
583 127 €. Z toho:
Normatívne predstavujú čiastku: 541 693 €
Nenormatívne predstavujú čiastku: 41 434 €
- vzdelávacie poukazy : 7 930 €
- príspevok na výchovu a vzdelávanie v MŠ : 5 232 €
- príspevok pre deti so sociálne znevýhodneného prostredia: 6 000 €
- asistent učiteľa 10 080 €
- príspevok na učebnice 99 €
- príspevok na kurz pohybových aktivít v prírode 3 150 €
- príspevok na školu v prírode 4 350 €
Vlastné príjmy:
- stravné (réžia) : 9 851 €
- poplatky MŠ a ŠKD: 5 013 €
- prenájom telocvične: 420 €
- vystúpenia a poplatok za poškodené učebnice: 341,34 €
- dobropis tepla: 1 620,95 €
- granty : 16 032 €
- vratky zo zdravotnej poisťovne: 1 010,80 €
Originálne kompetencie ZŠ : 66 999 €
Originálne kompetencie MŠ: 157 108 €
ŠJ: 2 312 €
ŠKD: 26 875 €
CVČ: 6 755 €
SC 1: Vychádzať z tradície školy, skvalitniť manažment školy, výchovno -vzdelávací proces a využiť potenciál školy pre rozvoj obce.
- posilniť rolu učiteľa:
- rozvinúť schopnosť otvorene a efektívne komunikovať ,
- uplatňovať motivačný štýl vedenia zamestnancov,
- uprednostňovať pozitívnu motiváciu zamestnancov pred negatívnou,
- podporovať vzdelávanie učiteľov,
- odstrániť (uľahčiť) administratívne povinnosti učiteľov,
- zvyšovať právne vedomie zamestnancov,
- stabilizovať počet učiteľov/zamestnancov školy prihliadajúc na demografický vývoj v našej obci.
SC 2: Zabezpečiť využitie odbornosti pedagogických zamestnancov vo výchovno-vzdelávacej činnosti a vytvoriť optimálne prostredie na ich motiváciu.
- vytvoriť stabilizovaný tím pracovníkov, ktorý sa stotožní s humanistickými a tvorivými zásadami výchovy a vzdelávania,
- profilovať zameranie školy na jazykovú a počítačovú gramotnosť žiaka,zavádzať do vyučovacieho procesu nové prvky modernizácie a inovácie,
- získať pre spoluprácu aspoň jednu školu v anglicky hovoriacej krajine,
- dospieť k flexibilite myslenia, ochotne tolerovať mnohoznačnosť a vôľu experimentovať,
- motivovať učiteľov k udržiavaniu a najmä k zvyšovaniu odbornej a pedagogickej spôsobilosti
- motivovať učiteľov k hodnoteniu a sebahodnoteniu práce podľa kritérií (Kompetenčný profil učiteľa),
- naďalej umožňovať pedagogickým zamestnancom podieľať sa na riadení školy a rozhodovaní v dôležitých veciach výchovy a vzdelávania žiakov,
- motivovať, viesť zamestnancov k tomu, aby svojimi postojmi a názormi, prácou a komunikáciou na verejnosti zásadne zastupovali záujmy školy, vytvárali dobré meno školy audržiavali dobré medziľudské vzťahy na pracovisku ,
- zaistiť, aby učitelia boli neustále v spojení s kolegami a expertmi, aby sa s ich pomocou mohli neustále zdokonaľovať,
- motivovať zamestnancov k úzkej spolupráci so špeciálnym pedagógom,
- prispieť k vytváraniu pozitívnych vzťahov na úrovni žiak - žiak, žiak - učiteľ, učiteľ - rodič:
- podporiť a rozvinúť kľúčové kompetencie jednotlivcov takým spôsobom, aby boli schopní reagovať na prebiehajúce zmeny a lepšie sa zapojiť do spoločnosti a uplatniť sa na trhu práce,
- prispieť k vytváraniu pozitívnych vzťahov na úrovni žiak - žiak, žiak - učiteľ, učiteľ - rodič,
- poskytnúť každému jednotlivcovi priestor a príležitosť pre osobný rozvoj a hľadanie vnútorných zdrojov tak, aby bol schopný využívať znalosti a skúsenosti získané v jednotlivých vzdelávacích oblastiach vo svojom záujme, ale i záujme svojej prípravy na budúcnosť,
- aktivovať kreativitu, logické myslenie a schopnosť riešiť problémy tak, aby žiaci boli schopní samostatne pozorovať a experimentovať, získané výsledky porovnávať, kriticky posudzovať a vyvodzovať z nich závery pre využitie budúcnosti, spájať vedomosti do súvislostí a na základe toho si vytvárať komplexnejší pohľad na javy, voliť vhodné spôsoby riešenia úloh, sledovať vlastný pokrok pri zdolávaní problémov.
SC 3: Budovať školu ako otvorený systém na komunikáciu s vonkajším prostredím.
- budovať školu otvorenú rodičovskej a ostatnej verejnosti, neustále sa podieľať na dotváraní pozitívneho obrazu školy,
- angažovať všetkých zamestnancov školy, aby svoje aktivity zamerali smerom k reprezentácii školy formou súťaží, vernisáží, spolupráce s rodinou, samovzdelávaním a zvyšovaním si kvalifikácie,
- propagovať všetky aktivity školy v miestnych, regionálnych, celoslovenských médiách,
- propagovať prácu školy a informovať verejnosť o jej činnosti na webovej stránke školy či na sociálnych sieťach,
- neustále aktualizovať a inovovať webovú stránku školy,
- organizovať aktivity, ktoré školu otvoria pre rodičov a verejnosť obce, ako sú akadémie, športové turnaje, aukcie prác žiakov, dní otvorených dverí,
- naďalej podporovať vydávanie školského časopisu,
- podieľať sa na aktivitách organizovaných obcou, ako aj ostatnými organizáciami/inštitúciami.
SC 4: Skvalitniť materiálno-technické podmienky a vybavenosť školy pre výchovno-vzdelávací proces.
- zabezpečiť, aby moderné informačné technológie boli samozrejmosťou pri vyučovaní jednotlivých predmetov a boli včlenené do vyučovacieho procesu tak, aby boli prostriedkom k dosahovaniu výchovno-vzdelávacích cieľov.
- Zmodernizovať pre tento účel všetky tri učebne a vybaviť všetky triedy interaktívnou tabuľou a počítačom pripojeným na internet,
- zabezpečiť rekonštrukciu sociálnych zariadení,
- zabezpečiť reguláciu tepla,
- skrášľovať školský exteriér - zabezpečiť oplotenie školy (podaný projekt) a revitalizovať ihriská a oddychové zóny v areáli školy a škôlky.
- Komplexná rekonštrukcia telocvične
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
SILNÉ STRÁNKY
-odbornosť pedagogických zamestnancov
- ochota zapájať žiakov do súťaží
- dostatok odborných učební
-venovanie mimoriadnej pozornosti výučbe cudzích jazykov a informačným technológiám
-starostlivosť o deti vyžadujúce špecifické podmienky vzdelávania ( špeciálne triedy a integrácia),
-dobrá vybavenosť školy počítačovou technikou (počítačové učebne, pripojenie na internet),
-fungujúca práca krúžkov v mimovyučovacom čase
-dobrá počítačová gramotnosť všetkých pedagogických zamestnancov
- rozmiestňovanie absolventov na SŠ
- spolupráca s predškolským zariadením, CVČ, ZUŠ
- dostatočné priestorové podmienky
- zapájanie sa do projektov
SLABÉ STRÁNKY
- nízky záujem zapojiť sa do medzinárodných projektov
- aktivita Rady školy a ZRŠ
- nedostatočný záujem o využitie iných projektov a grantov
- malá snaha zverejňovať výsledky svojej práce prostredníctvom médií, otvorených hodín
- zastaralé vybavenie tried
- športoviská v areáli (potrebná rekonštrukcia)
- zastarané učebné pomôcky
- zlá úroveň odborných učební
PRÍLEŽITOSTI
- podnikateľské prostredie - možná spolupráca a podpora,
- dobré podmienky na zavádzanie informačno-komunikačných technológií (IKT) komunita obce naklonená a podporujúca vzdelávanie,
- zmeniť školu na centrum vzdelávania, športu a kultúry -využívať možnosti štrukturálnych a iných fondov,
- spolupráca so SZUŠ v Prakovciach
OHROZENIA
- nepriaznivý demografický vývoj
-možný odchod žiakov na iné školy
-zvyšovanie výdavkov na prevádzku
-nedostatok finančných prostriedkov na investície
-nedostatok financií na odmeňovanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov, ktoré sú vyčlenené v štátnom rozpočte
- nepriaznivá ekonomická situácia v niektorých rodinách
- klesajúci záujem zo strany rodičovskej verejnosti
- vandalizmus - areál školy
| P.č. | Trieda | Meno a priezvisko | SŠ | odbor |
|---|---|---|---|---|
| 1 | IX.A | Dagmara Bikárová | Stredná odborná škola, Prakovce 282 | predavač |
| 2 | IX.A | Peter Bobák | Stredná priemyselná škola dopravná Košice, Hlavná 113 | prevádzka a ekonomika dopravy |
| 3 | IX.A | Slavomír Bodnár | Súkromná stredná odborná škola EDURAM, Maurerova 55, Krompachy | čašník/servírka |
| 4 | IX.A | Branislav Csiszár | Gymnázium, Šrobárova 1, Košice | gymnázium |
| 5 | IX.A | Nelly Gajdicová | Gymnázium, SNP 1, Gelnica | gymnázium |
| 6 | IX.A | Sandra Chovanová | Stredná zdravotnícka škola, Moyzesova 17, Košice | očny optik |
| 7 | IX.A | Filip Jakoubek | Stredná priemyselná škola dopravná Košice, Hlavná 113 | elektrotechnika v doprave a telekomunikáciach |
| 8 | IX.A | Rebeka Jančíková | Gymnázium, SNP 1, Gelnica | gymnázium |
| 9 | IX.A | Andrej Janočo | Stredná priemyselná škola dopravná Košice, Hlavná 113 | technika a prevádzka dopravy |
| 10 | IX.A | Tomáš Klekner | Gymnázium, SNP 1, Gelnica | gymnázium |
| 11 | IX.A | Vanesa Kleknérová | Stredná priemyselná škola dopravná Košice, Hlavná 113 | dopravná akadémia |
| 12 | IX.A | Tímea Marcinková | Stredná odborná škola pedagogická,Bottova 15A, Levoča | učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo |
| 13 | IX.A | Adam Paulík | Hotelová akadémia, Južná trieda 10. Košice | hotelová akadémia |
| 14 | IX.A | Alica Pinčáková | Stredná zdravotnícka škola, Moyzesova 17, Košice | zubný asistent |
| 15 | IX.A | Samuel Pisko | Stredná priemyselná škola stavebná a geodetická, Lermontovova 1, Košice | staviteľstvo |
| 16 | IX.A | Denis Plachetka | Stredná odborná škola železničná, Palackého 14, Košice | strojný mechanik |
| 17 | IX.A | Erika Plachetková | Stredná odborná škola, Prakovce 282 | predavač |
| 18 | IX.A | Christofer Režňák | Gymnázium, Kukučínova 4239/1, Poprad | gymnázium |
| 19 | IX.A | Gabriela Rostášová | Gymnázium, SNP 1, Gelnica | gymnázium |
| 20 | IX.A | Laura Rumanská | Súkromné konzervatórium, Zádielska 12, Košice | hudobno-dramatické umenie - muzikál |
| 21 | IX.A | Martin Silla | Stredná priemyselná škola dopravná Košice, Hlavná 113 | prevádzka a ekonomika dopravy |
| 22 | IX.A | Sebastián Theis | Gymnázium, SNP 1, Gelnica | gymnázium |
| 23 | IX.A | Martin Tomaško | Gymnázium, SNP 1, Gelnica | gymnázium |
| 24 | IX.A | Miroslava Urbanová | Stredná zdravotnícka škola, Moyzesova 17, Košice | asistent výživy |
| 25 | IX.A | Mário Žiga | Súkromné konzervatórium, Zádielska 12, Kočice | hra na strunové nástroje |
| 26 | II.ŠT | Vanda Bandyová | Spojená škola internázna, Breziny 256, Prakovce | služby a domáce práca |
| 27 | II.ŠT | Erika Schmiedlová | Spojená škola internázna, Breziny 256, Prakovce | služby a domáce práca |
| 28 | VIII.A | Patrik Horváth | Stredná odborná škola, Prakovce 282 | lesná výroby |
| 29 | VII.A | Tomáš Mižigár | Stredná odborná škola, Prakovce 282 | lesná výroby |
| 30 | VI.B | Erika Plachetková | Stredná odborná škola, Prakovce 282 | praktická žena |
- dodržiavanie psychohygieny v rozložení vyučovacích hodín v rozvrhu
- rozvrh prestávok spĺňa potreby žiakov a učiteľov
- zabezpečená je mliečna desiata, ovocie a obedy v školskej jedálni
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Folklórny | 22 | Zuzana Koscelanská | |
| Futbalový I. | 24 | Mgr. Eduard Stoklas | |
| Futbalový II. | 21 | Marek Vaškovič | |
| Hasičský krúžok I. | 17 | Martin Dorčák | |
| Moja web stránka | 14 | PaedDr. Bibiána Blaškovanová | |
| Nemčina a ruština hravo | 9 | Mgr. Dagmar Vargová | |
| Počítačový | 8 | Mgr. Zdena Kluknavská | |
| ŠKD 1 | 31 | Mgr. Michaela Jánošíková | |
| ŠKD 2 | 26 | Mgr. Lucia Bikárová | |
| Športový - dievčatá | 15 | Mgr. Juraj Kotrady | |
| Športový - chlapci | 21 | Mgr. Štefan Kačír | |
| Turistický | 26 | Mgr. Paulína Jánošíková | |
| Turistický II. | 22 | Soňa Matzová | |
| Zdravotníček | 19 | PaedDr. Lenka Vilčková |
Spolupráca školy s rodičmi, poskytovanie služieb deťom, žiakom a rodičom:
- celoškolské ZRŠ - 1x
- triedne ZRŠ - 4x
- zasadnutie rodičovskej rady - 4x
- Európsky deň rodičov
- Mikuláš
- Karneval detí
- Deň učiteľov
- oslavy MDD
- využitie areálu školy deťmi a verejnosťou vo voľnom čase na športové aktivity
(ihriská)
- využitie telocvične žiakmi, rodičmi, verejnosťou na športové aktivity (volejbalové
turnaje, stolnotenisové turnaje, aerobik, tenis, zumba, florbal, volejbal, futbal,
mažoretky,)
Vzájomné vzťahy medzi školou a deťmi alebo žiakmi, rodičmi a ďalšími fyzickými
osobami a právnickými osobami, ktoré sa na výchove a vzdelávaní v školách podieľajú:
- vedenie niektorých záujmových útvarov rodičmi a priateľmi školy ( hasičský,
folklórny, stolnotenisový, futbalový, krúžok varenia a pečenia )
- pomoc pri zbere papiera, tetrapakov, viečok ...
- pomoc pri organizovaní akcií (Európsky deň rodičov, karneval,
Deň učiteľov, oslavy MDD...)
- pomoc pri organizovaní aktivít v obecnej knižnici
Vypracoval: Mgr. Štefan Kačír
V Prakovciach, 1. júla 2019
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 2.7. 2019
Správa prerokovaná a predložená Rade školy pri Základnej škole s materskou školou v Prakovciach dňa: 14. 10. 2019
Správa schválená zriaďovateľom
Powered by aSc EduPage